Menu

Serdecznie zapraszamy do naszego biura PRESTO przy Półwiejskiej 13 w Poznaniu.

Tour operatorzy

Chiny caluśkie

Dzień wycieczki BEIJING - XIAN - LONGSHEN - YANGSHOU - GUANGZHOU - HONG KONG
1 dzień Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.
2 dzień Przylot do BEIJING. Zwiedzanie Pałacu Letniego. Położony 20 km na północny-zachód od Pekinu, Pałac Letni jest najlepiej zachowanym cesarskim ogrodem. Jego chińska nazwa Yihe Yuan oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii. Po zwiedzaniu Pałacu Letniego przejazd do Świątyni Lamy - jedna z najsławniejszych świątyń buddyzmu tybetańskiego poza Tybetem. Zwiedzanie. Przejazd do hotelu. Wieczorem możliwość wyjścia do Opery Pekińskiej (za dopłatą). Łączy ona w sobie takie elementy jak śpiew, teatr i akrobacje. Po operze przejazd do hotelu na nocleg.
3 dzień Śniadanie. Przejazd na Chiński Mur. Budowla ta ciągnie się od Shanhaiquan na wschodnim wybrzeżu aż do fortecy Jiayugnam na Pustyni Gobi. Budowę tego muru rozpoczęto w okresie Wiosen i Jesieni (770-476 r. p.n.e.), a kontynuowano w czasie tzw. Walczących Państw (475-211 r. p.n.e.). Po zakończeniu zwiedzania Wielkiego Muru przejazd do Grobowców Ming. Jest to mauzoleum 13 władców z dynastii Ming. Możliwość zobaczenia m.in. grobowca Chang Ling. Po południu powrót do hotelu. Wieczorem możliwość wyjścia na kolację do restauracji Pekin Duck (za dopłatą). Po kolacji przejazd do hotelu na nocleg.
4 dzień Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tian An Men. Plac ten jest położony w samym centrum Pekinu. Jest to największy miejski plac na świecie. Od północy ogranicza plac Brama Niebiańskiego Spokoju. Tą właśnie bramą przejazd do Zakazanego Miasta, czyli Pałacu Cesarskiego, który przez całe stulecia był miejscem niedostępnym dla zwykłych ludzi. Po południu zwiedzanie Świątyni Niebios. To swoisty symbol Pekinu, jedna z największych budowli sakralnych w Chinach. Późnym popołudniem przejazd na dworzec, podróż pociągiem do XIAN. Będzie to całonocna podróż w kuszetkach (dopłata do kuszetek).
5 dzień Poranny przyjazd do XIAN. Z dworca przejazd na śniadanie. Przejazd do jednego z najwspanialszych zabytków świata - Armii Terakotowej. Została ona odkryta w 1974 r. przez rolników kopiących studnie. Terakotowa Armia to ponad 
6 tysięcy terakotowych żołnierzy ustawionych w szyku wojennym zwróconych twarzami na wschód. Po zwiedzeniu tego wspaniałego miejsca przejazd na lotnisko. Przelot do GUILIN (dopłata). Nocleg w Guilin.
6 dzień Śniadanie. Przejazd do LONGSHEN. Przejazd do Longji - Titian. Podziwianie tarasów ryżowych wspinających się na wysokość 800 m. Przy odrobinie szczęście będziemy mogli zobaczyć zachód słońca nad tarasami ryżowymi. Nocleg w lodżach.
7 dzień Śniadanie. Przejazd do YANGSHOU. Po drodze przystanek przy wzgórzu zwanym ''Trąbą Słonia''. Yangshou to kolejne miejsce w Chinach gdzie widoki zapierają dech w piersiach. Chińska wioska (300.000 mieszkańców) otoczona jest strzelistymi górami o pionowych ścianach. Nocleg w hotelu.
8 dzień Śniadanie. W tym dniu będzie istniała możliwość uczestniczenia w wycieczce (za dopłatą) łodzią po rzece LI. Program wycieczki będzie obejmował: wyjazd autokarem do miejsca, w którym wsiądziemy na łodzie, rejs łodzią po rzece LI, wizyta w typowej rybackiej wiosce położonej na brzegu rzeki, lunch, wizyta w rolniczej wiosce, powrót autokarem do Yangshuo. Nocleg w hotelu w Yangshuo.
9 dzień Śniadanie. W tym dniu, podobnie jak w poprzednim będziecie Państwo mieli okazję samemu pozwiedzać okolicę lub wziąć udział w zorganizowanej przez nas wycieczce (za dopłatą). Program przygotowany na ten dzień obejmuje: przejazd rikszami lub rowerami po okolicy: Księżycowe Wzgórze, Łabędzie Wzgórze, Wzgórze Smocza Głowa, pola ryżowe. Będziemy mogli zobaczyć jak żyje lokalna społeczność; lunch u lokalnych farmerów; o zachodzie słońca pokaz poławiania ryb tradycyjnym miejscowym sposobem. Przejazd na dworzec na nocny pociąg do GUANGZHOU (dopłata do kuszetek).
10 dzień Przyjazd do GUANGZHOU (KANTON). Śniadanie. Zwiedzanie miasta, wizyta w Świątyni 6 Banianowych Drzew, Sun Yat San, Qingpin Market. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Guangzhou.
11 dzień Śniadanie. Przejazd na dworzec kolejowy. Przejazd do HONG KONGU. Na miejscu wycieczka: Victoria Pick, zatoka, Stanley Market, wioska rybacka Abardeen. Po zwiedzaniu transfer na lotnisko lub do hotelu (w zależności od rozkładu lotów).
12 dzień Śniadanie. Transfer na lotnisko, wylot do Polski. Przylot do Polski. Bilety wstępu: ok. 70 EUR
UWAGI
  1. Dopłata do kuszetek: ok. 50 EUR.
  2. Wycieczki fakultatywne płatne na miejscu: Opera Pekińska - ok. 20 EUR; Kolacja w Pekin Duck - ok. 20 EUR; Program I w Yangshuo - ok. 30 EUR; Program II w Yangshuo - ok. 30 EUR.
  3. Dokumenty potrzebne do uzyskania wizy (paszport ważny minimum 6 miesięcy, zdjęcie oraz wypełniony wniosek wizowy) należy dostarczyć listem poleconym do 20 dni przed wyjazdem, lecz nie wcześniej niż 40 na adres: ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa. UWAGA!- Na wniosku proszę zaznaczyć dwukrotny wjazd na terytorium Chin (wizyta w Hong Kongu).
  4. Napiwki: ok. 3 EUR/dzień.
  5. Program i kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie.

Biuro Podróży PRESTO | www.bp-presto.pl